KARAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürü Mehmet Çalışkan'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, "10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İl Müdürü Mehmet Çalışkan'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Müdürü Mehmet Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhuriyet'imizin Kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 85. yılında Onu bir kez daha saygı ve rahmetle yâd ediyorum.

Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı ile yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmış, bağımsızlığını ilelebet yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

Bugün bir matem günü değil, ulu önderimizin ideallerini ve hedeflerini gerçekleştirme; fikirlerini gelecek nesillere aktarma, Cumhuriyet'imizi, birlik ve beraberliğimizi sonsuza kadar yaşatma günüdür.

Türk milletine öncülük ederek bugün bir asrı geride bırakan Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran, ömrünü milletinin refah ve mutluluğuna adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." diyerek en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni bizlere emanet etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal'i, aziz vatanımızın al bayrağı gölgesinde İstiklal Savaşı'nın bütün kahramanlarını, vatanımız uğruna fedakârca şehit olan kahramanlarımızı ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum" dedi.

Hamidiye Mah. Fevzi Paşa Cad. Kapı No18 KARAMAN - 0 (338) 280 70 00 // 0 (338) 280 70 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.