KARAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürü Mehmet Çalışkan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100'üncü yılı sebebiyle İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan bir kutlama mesajı yayımladı.
İl Müdürü Mehmet Çalışkan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Müdürü Mehmet Çalışkan yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bağımsızlığı karakteri olarak benimsemiş aziz milletimizin, nice zor şartlar altında mücadele ederek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı kutlu olsun. Şan ve şeref destanlarıyla dolu tarihimizden aldığımız azim, cesaret ile Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını yaşamanın gururunu ve onurunu yüreklerimizde hissediyoruz.

Milletimizin hiç sönmeyen bağımsızlık aşkının sonucu olan Cumhuriyet, günden güne güçlenen demokrasimizle varlığını ebedileştirmiştir. Savaşlarla yorulmuş ve yokluk içerisindeki halkımızın büyük fedakârlıklarla kurduğu Cumhuriyet, her geçen gün daha da güçlenerek bir asrı devirmiş ve bugünlere gelmiştir.

Bu ülkenin fertleri olarak, atalarımızın bizlere emaneti olan bu güzel vatanı daima muhafaza etmek, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, Türkiye'yi her alanda dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirmek için el birliği halinde çalışmak, bu cennet misali ülkeyi bizlere armağan eden şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuzdur.

"Bizim açtığımız her yol gibi, Türkiye Yüzyılı'nı da milletimizin zirveye taşıyacağından şüphe duymuyoruz." diyerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çizmiş olduğu yeni hedefler doğrultusunda milletimiz geleceğe hep büyük umutlarla bakacaktır.

Bu düşüncelerle 100 yıllık güçlü ve daima genç kalacak Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, cennet vatanımız için fedakârlıklarla mücadele eden ebediyete irtihal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnetle yâd ediyor; bu kutlu davada canlarını feda etmeye hazır bulunmuş gazilerimize Allah'tan uzun ömürler diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu olsun." dedi.

Hamidiye Mah. Fevzi Paşa Cad. Kapı No18 KARAMAN - 0 (338) 280 70 00 // 0 (338) 280 70 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.