İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın Kurban Bayramı Mesajı
İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.![İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın Kurban Bayramı Mesajı](/meb_iys_dosyalar/2024_06/14182452_ilmillegitimmudurumehmetcaliskan.jpg)
İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan yayınladığı mesajında;
Millî ve dini bayramları içinde barındıran bu günler, bizlere kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirme fırsatı sunar. Ne var ki, son zamanlarda bu özel günlerimizi yüreklerimizi sızlatan görüntüler ile birlikte yaşıyoruz. Gazze'de ve Doğu Türkistan'da zulme maruz kalan kardeşlerimizin acıları, sevincimize gölge düşürüyor.
Gazze'de, Doğu Türkistan'da, Arakan'da... sahip olduğu değerlerini özgürce yaşama hakkı uğruna zulüm gören dünya üzerindeki her masum insanın sıkıntılarının bir an önce son bulması duasıyla milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor, her ne kadar uzaktan da olsa yavrularımıza büyüklerinin hayır dualarını almalarını tavsiye ederek onların gözlerinden öpüyorum.
Sağlık, huzur ve mutlulukla nice bayramlara erişmek temennisiyle iyi bayramlar diliyorum." dedi.