KARAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarıveliler'deki Öğrencilerin Karneleri Vali Amcalarından

Karaman'da okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda okuyan 51 bin öğrenci, bugün karne alarak iki hafta sürecek yarıyıl tatiline girdi. Vali Tuncay Akkoyun ve İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Sarıveliler'de öğrencilerin karne mutluluğuna ortak oldu.
Sarıveliler'deki Öğrencilerin Karneleri Vali Amcalarından

2022-2023 eğitim döneminin ilk yarıyılında sona gelindi. Bugün yarıyıl karnelerini alacak olan 51bin 517 öğrenci, 2 haftalık yarıyıl tatiline başlayacak.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Karaman'da da karne dağıtım töreni düzenlendi. Sarıveliler Adiller Şehit Öğretmen Ali Yıldız İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım programına Vali Tuncay Akkoyun, İl Emniyet Müdür V. Abdulkadir Karakuş, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Mustafa Çetinkaya, İl Genel Meclisi Başkanı Eyyup Çayır, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, daire amirleri, okul yönetici ve öğretmenler katıldı. 

Vali Akkoyun ve İl Müdürü Çalışkan, öğrencilere karnelerini vermeden önce bir süre onlarla sohbet etti. Vali Akkoyun, öğrencilere tatilde ekran karşısında çok fazla vakit geçirmemelerini ve kitap okumalarını tavsiye ederek, yarıyıl tatilinin öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçmesini temenni etti. Akabinde Akkoyun ve Çalışkan öğrencileri tek tek tebrik ederek karnelerini teslim etti.

Renkli görüntü ve sohbetlere sahne olan törende öğrencilere karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler verildi. Programda karne alan öğrencilerin yaşamış olduğu heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi. Program, Vali Tuncay Akkoyun ile İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın öğrencilerle birlikte çekinmiş olduğu fotoğraflarla sona erdi. 

Yarıyıl tatili bu yıl 23 Ocak 3 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İkinci dönem 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

 

20-01-202320-01-202320-01-2023

Hamidiye Mah. Fevzi Paşa Cad. Kapı No18 KARAMAN - 0 (338) 280 70 00 // 0 (338) 280 70 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.