Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği ile Şoförler ve Otomobilciler Odası'ndan İl Millî Eğitim Müdürüne Ziyaret
Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı Selahaddin Pekoğlu ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemalettin Canuylasi, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında mesleki eğitim konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.![Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği ile Şoförler ve Otomobilciler Odası'ndan İl Millî Eğitim Müdürüne Ziyaret](/meb_iys_dosyalar/2024_06/13145736_1.jpg)
Görüşmede, mesleki eğitimin önemi ve bu alanda atılacak adımlar üzerine yoğunlaşan Pekoğlu ve Canuylasi, esnaf ve sanatkârların ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi için yapılması gerekenler hakkında fikirlerini paylaştı. İl Millî Eğitim Müdürü Çalışkan ise, mesleki eğitimin güçlendirilmesi amacıyla yürütülen projeler ve gelecekte hayata geçirilecek çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Pekoğlu, "Esnaf ve sanatkârlarımızın sürdürülebilirliği için nitelikli eleman yetiştirilmesi büyük önem taşıyor. Bu konuda Millî Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içinde olmak, hepimiz için faydalı olacaktır" dedi.
İl Müdürü Mehmet Çalışkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Mesleki eğitimde sektörel iş birlikleri, öğrencilerimizin eğitim hayatları boyunca edindikleri bilgileri iş dünyasında daha etkin kullanabilmeleri için büyük bir fırsat sunuyor. Esnaf ve sanatkârlarımızla birlikte hareket ederek, eğitim sistemimizi daha da güçlendireceğiz" dedi.
Ziyaret, karşılıklı iyi niyet dilekleriyle sona erdi.