KARAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mebbis Bina Bilgileri Modülü

Mebbis Bina Bilgileri Modülü

Başkanlığımızca hazırlanmış olan Bina Bilgileri Modülü MEBBİS´de kullanıma açılmıştır.

Söz konusu modül, Bakanlığımıza bağlı devlet kurumlarının sahip oldukları binaların ve bina içi bağımsız bölümlerin bilgilerinin (adres, binanın fiziksel durumu, kapasite, sınava uygunluk durumu vb.) toplanması amacıyla oluşturulmuştur. İlerleyen süreçlerde bina bilgilerinin okullarımızla ilgili işlemlerde ven planlamalarda kullanılması amaçlanmaktadır.

Yeni açılmış olan “Bina Bilgileri” modülünde kurumlarımızın kullandıkları binaların, binaların içerisindeki katların ve katlarda bulunan her bir bölümün (Derslik,Depo,Laboratuar,spor salonu,yemekhane,arşiv, wc vb.) detaylı bilgilerinin  edinilmesi amaçlanmaktadır.

İlerleyen aşamalarda diğer bir çok projede(Sınav binaları gibi) kullanılacak olan bu bilgilerin tam ve doğru olması önem arz etmektedir. Bilgilerin geçerli olabilmesi için kurum ve ilçe onayından geçmiş olması gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar:

-          Kurumlar, binalarını Bina Ekleme(BBM02002) ekranından her bir bina için ayrı ayrı olmak üzere adres bilgisini girerek ekleyecektir.Bu ekrandan dış kapı no seçimi yapıldıktan sonra haritadan konum seçimi yapılarak kaydedilebilir.

-          Eklenmiş olan binalarla ilgili detaylı bilgiler “Kurum Binaları(BBM02003)”  ekranından doldurulacaktır.

-          Binaların konum bilgisinin doğru bir şekilde işaretlenip kaydedilmesi gerekmektedir. Konum bilgisi kayıt işlemi, ilk defa kaydedilecek olan bina için “Bina Ekleme(BBM02002)”ekranından , kayıtlı binalar içinse “Kurum Binaları(BBM02003)”   ekranında yapılabilir.

-          Binalarla ilgili genel bilgilerin girilmiş olması yeterli olmamaktadır. Binaların içerisindeki tüm bağımsız bölümlerin girilmesi gerekmektedir.  “ Bağımsız Bölümler(BBM02004)” ekranından Bina- Kat seçimi yapılarak sözkonusu katta bulunan bölümlerin detaylarıyla birlikte girilmesi gerekmektedir.

      Kullanım Kılavuzu Giriş ekranı alt menüsünde (BBM00002) yer almaktadır.

-       Bağımsız binası olan bütün kurumların bu bilgileri 07.04.2017 tarihine kadar eksiksiz olarak girmesi önem arz etmektedir..

Hamidiye Mah. Fevzi Paşa Cad. Kapı No18 KARAMAN - 0 (338) 280 70 00 // 0 (338) 280 70 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.