KARAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARAMAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2015 – 2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

2015 – 2016 Eğitim – Öğretim yılında Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda kadrolu öğretmenler ile karşılanamayan ve öğretmen ihtiyacı olması halinde 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu ve MEB Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esaslar çerçevesinde Müdürlüğümüzce Ücretli Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır.
KARAMAN  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2015 – 2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK DUYURUSU

2015 – 2016 Eğitim – Öğretim yılında Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda kadrolu öğretmenler ile karşılanamayan ve öğretmen ihtiyacı olması halinde 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu ve MEB Öğretmen ve Yöneticilerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Esaslar çerçevesinde Müdürlüğümüzce Ücretli Öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır.

            Müdürlüğümüze bağlı merkez ve merkeze bağlı köy ve kasabalarda bulunan okul ve kurumlarımızda Ek Ders Ücreti karşılığı Öğretmen olarak görev almak isteyen adaylar başvurularını Müdürlüğümüzün http://karaman.meb.gov.tr adresindeki başvuru ekranından 21 Ağustos - 7 Eylül 2015 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvuruların değerlendirilmesi sonucu görev verilecek adaylara telefon bilgilerinden ulaşılarak aşağıdaki belgelerle birlikte Müdürlüğümüze gelmeleri istenecektir.

            Ek Ders Ücreti Karşılığı Öğretmen görevlendirmeleri Bakanlığımız Talim Terbiye Kurulunun 20/02/2012 tarih ve 9 sayılı kararına göre Öğretmenliğe kaynaklık eden Program/Bölüm ve Dal mezunlarının atanabileceği alanlar listesine göre belirlenmiş alanlara yapmaları gerekmektedir. Mezuniyetlerine uygun alana başvuru yapmayanların ya da bu çizelgede mezuniyet alanları bulunmayanların başvuruları ikinci öncelikli olarak değerlendirilecektir.

            Başvuruda Aranacak Şartlar:

1-MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 2. Bölümü Atama Şartları Madde 5’de belirtildiği gibi; 657 sayılı DMK’nun 48. Maddesinde belirtilen genel şartların yanında aşağıdaki özel şartlar aranır;

            a) Mezun olunan yükseköğretim programının Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olması.

            b) Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yüksek öğretim programından mezun olanların ihtiyaçları karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere bakanlıkça uygun görülen pedagojik formasyon eğitiminin başarıyla tamamlanmış olması.

            c) Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumundan mezun olanların yüksek öğretim kurulu başkanlığınca yüksek öğrenimlerinin ve/veya pedagojik formasyon belgelerinin yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına veya programlarına denkliğinin kabul edilmiş olması,

            d) Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza alınmamış olması.

 

            Ek Ders Ücretli karşılığı Öğretmen görevlendirmeleri öncelikleri aşağıda belirtilen sıralamaya uygun olarak yapılacaktır:

a-) Bakanlığımız Talim Terbiye Kurulunun 20/02/2012 tarih ve 9 sayılı kararına göre Öğretmenliğe

      kaynaklık eden Program/Bölüm ve Dal mezunlarının atanabileceği alanlardan mezun olup

      KPSS/10 ve 121 puanları en yüksek olanlardan başlayarak,

b-) Fakülte mezunu olup, Pedagojik Formasyon Sertifikası sahibi olanlar, KPSS puanı en yüksek

      olanlardan başlayarak,

c-) Fakülte mezunu olup KPSS puanı en yüksek olanlardan başlayarak,

d-) Ön Lisans mezunu olup, KPSS puanı en yüksek olanlardan başlayarak,

            Yabancı dil alanında Ücretli Öğretmenlik için Bakanlığımız Talim Terbiye Kurulunun 20/02/2012 tarih ve 9 sayılı kararına göre Öğretmenliğe kaynaklık eden Program/Bölüm ve Dal mezunlarının atanabileceği alanlardan mezunlarından ihtiyacın karşılanamaması durumunda;

            a-) Yabancı dille öğretim yapan yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyindeki ingilizce öğretim yapan bölüm mezunları,

            b-) Yurt içindeki yükseköğretim kurumlarından ya da yükseköğretim kurulunca denkliği kabul edilmek kaydıyla yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olup Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında İngilizce alanında başarılı olanlar.

            c-) Yabancı dil alanında eğitim gördüğünü sertifika ile belgelendirenler.

 

Başvuru Sonrası Görev verilecek Adaylardan İstenecek Belgeler:

1.      Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 adet)

2.      Mezuniyet Belgesi (Aslı Görülecek)

3.      Formasyon belgesi varsa (1 adet)

4.      KPSS 2015 Sınav Sonuç Belgesi (KPSS’ ye girenler için)

5.      Vesikalık Fotoğraf (1 adet)

 

NOT: Kadrolu öğretmen olarak atanabilecek durumda olanların gereksiz başvuruda bulunmamaları önemle rica olunur.

 

 

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü

                                                                                                                 İnsan Kaynakları Şubesi  

 

 

Hamidiye Mah. Fevzi Paşa Cad. Kapı No18 KARAMAN - 0 (338) 280 70 00 // 0 (338) 280 70 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.